آخرین عناوین علمی

21 عقرب 1398 / احتمالا در مورد ساعت زیستی بدن چیزهایی می‌دانید: ریتم شبانه‌روزی بدن که سیگنال‌های شیمیایی را در زمان‌های خاصی از روز ارسال کرده و به این ترتیب کمک می‌کند که بخوابید، بیدار شوید و سایر فعالیت‌ها را انجام بدهید. نکته‌ی جالب توجه این است که بدن شما «ساعت غذایی» هم دارد! مطالعات روی حیوانات و انسان‌ها نشان داده‌اند که غذا خوردن به صورتِ ناسازگار با ساعت درونی‌تان، مسبب بروز بیماری‌ها و اضافه وزن است. به همین دلیل، اهمیت زیادی دارد که رژیم غذایی‌تان هماهنگ با ساعت درونی‌تان باشد. برای رسیدن به این هدف سه نکته‌ی زیر را دنبال کنید:

۱. غذا خوردن‌تان را به مدت زمانی که خورشید هنوز در آسمان است، محدود کنید، یعنی حدودا ۱۲ ساعت در طول روز مجاز به خوردن هستید.

۲. بیشتر حجم غذای‌تان را صبح و اواسط روز مصرف کنید نه دیرتر!

۳. رژیم غذایی هر روزتان را مشخص و تثبیت کنید.

این دنیا پر از تضاد است! و بدن ما هم در این میان مستثنی نیست! مثلا اینکه ما شب‌ها بیشتر از هر زمان دیگری احساس گرسنگی داریم، اما واقعیت این است که وقتی زودتر غذا می‌خوریم، بدن‌مان شرایط بهتری دارد. مغز ما نیز عاشق تازگی و تفاوت است. هر چیز متفاوتی ما را هیجان‌زده می‌کند و آنچه سبب هیجان در ما می‌شود، هورمون‌های حسِ خوب را به سمت مغزمان سرازیر می‌کند! اما در اینجا یک نکته وجود دارد: بدن ما خوردنِ بی‌برنامه را دوست ندارد. بدن ما ثبات می‌خواهد. به همین دلیل، بین مغز و بدن، نوعی مبارزه ایجاد می‌شود. اما در صورتی که غذا خوردن‌تان ریتم پایداری داشته باشد، اوضاع سلامتیتان نیز بهتر خواهد بود. هدفِ ساعت زیستی بدن، بهینه کردن تعادل انرژی است. این سیستم با آماده کردن بدن برای برخی فعالیت‌ها در زمانِ درست، عملکرد خود را انجام می‌دهد. یکسان نگه داشتن اندازه‌ی وعده‌های غذایی، سبب می‌شود که روند غذا خوردن‌تان با ساعت زیستی هماهنگ باشد. یک مطالعه‌ی جالب نشان داد که احتمال بروز سندروم متابولیک (اختلالی که در اثر آن فشار خون و قند خون بالا می‌رود) و افزایش سایز کمر در کسانی که حجم کالری دریافتی‌شان را مدام تغییر می‌دهند، بالاتر است. مطالعه‌ی دیگری نشان داد که غذا خوردن نامنظم به افزایش مقاومت انسولین و بالاتر رفتن سطح کلسترول بد منجر می‌شود. بکوشید همه‌ی وعده‌های غذایی و میان‌وعده‌ها را به یک اندازه و در زمان ثابتی در طول روز میل کنید. این روند مانع گرفتنِ تصمیمات غلط در رابطه با خوردن می‌شود. از پیش برنامه بریزید، ساده بگیرید و آنچه را که دوست دارید و برای‌تان فایده دارد، انتخاب کنید. خواهید دید که خیلی زود در مسیر سالم‌خواری قرار خواهید داشت!

21 عقرب 1398 / ممکن است شرکت اپل در سال ۲۰۲۳ عینک واقعیت افزوده را به بازار عرضه کند. به نقل از وبسایت The Information، مدیران شرکت اپل در جلسه داخلی با کارمندان این شرکت اعلام کرده اند که ممکن است در سال ۲۰۲۲ هدست واقعیت افزوده (AR) و در سال ۲۰۲۳ عینک واقعیت افزوده را به بازار عرضه کند. قابل ذکر است که قبل از این گزارش شده بود که هدست و عینک واقعیت افزوده در سال ۲۰۲۰ عرضه خواهند شد اما به دلیل به میان آمدن مشکلات در طراحی آنها، زمان عرضه به تعویق افتاد. وبسایت مذکور جزئیاتی را هم درباره این هدست واقعیت افزوده فاش کرده است. این هدست که با نام N301 معرفی شده، از لحاظ ظاهری به نسخه کوچکتر و باریک‌تر "هدست اکولوس کوئست" شباهت دارد. این هدست از دوربین‌های بیرونی خود برای مشاهده محیط اطراف کاربر استفاده می‌کند و از یک نمایشگر با رزولوشن فوق‌العاده بالا برای نمایش اطلاعات و اشیاء مجازی استفاده می‌کند. گفته شده که اپل سال ۲۰۲۱ از برنامه‌نویسان می‌خواهد که نرم‌افزارهای خود را برای این هدست طراحی کنند. همچنین اپل در کنار این هدست قصد دارد یک عینک واقعیت افزوده را نیز عرضه کند تا کاربران بتوانند از آن در طولانی مدت بدون احساس خستگی استفاده کنند. در این گزارش آمده که عینک طراحی شده فعلی اپل از یک فریم ضخیم ساخته شده که باتری و چیپست درون بدنه آن جای گرفته‌اند. همچنین گفته شده زمانی که کاربر در حال استفاده از این عینک است، شیشه‌ها تیره می‌شوند تا اطرافیان از مشغول بودن کاربر مطلع شوند.

18 عقرب 1398 / هیچ آدمی با سطح نامحدودی از اعتماد به نفس متولد نمی‌شود. اگر به نظر می‌رسد که کسی اعتماد به نفس بالایی دارد، به این دلیل است که سال‌ها روی آن کار کرده‌است. واقعیت این است که در دنیای پر از چالش کسب و کار، و زندگی به طور کلی، همواره هدفِ المان‌های زیادی هستیم که اعتماد به نفس ما را تهدید می‌کنند. در چنین شرایطی خودمان باید دست به کار شویم و آنچه لازم است برای تقویت اعتماد به نفس‌مان به کار ببندیم چرا که داشتن سطح سالمی از این ویژگی، کمک‌مان می‌کند که در زندگی شخصی و حرفه‌ای‌ موفق باشیم. به این جهت، نیاز است تا برای اعتماد به نفس مان، موارد ذیل را جدی بیگریم.

۱. خودتان را همانی تجسم کنید که می‌خواهید بشوید

باید یاد بگیرید خودتان را همان چیزی تجسم کنید که برای‌تان قابل افتخار است. زمانی که ما با اعتماد به نفس پایین دست و پنجه نرم می‌کنیم، درک نامناسبی از خودمان داریم که اغلب نادرست است. بکوشید در ذهن‌تان تصویری زیبا از خودتان خلق کنید، تصویر آدمی که به همه‌ی اهدافش دست پیدا می‌کند. باید یاد بگیرید خودتان را همان چیزی تجسم کنید که برای‌تان قابل افتخار است.

۲. خودتان را تایید کنید

عبارات تاکیدی، عباراتی مثبت و روحیه‌بخش هستند که به خودمان می‌گوییم. به زبان آوردن این عبارات با صدای بلند و طوری که خودتان هم بشنوید، بسیار موثرتر است. برای شروع، اگر ظاهر فیزیکی خودتان را دوست ندارید، از امروز هر بار که خودتان را در آینه می‌بینید، نکته‌ای مثبت را که در مورد خودتان دوست دارید به زبان بیاورید.

۳. گاهی کاری انجام بدهید که شما را می‌ترساند

بهترین راه‌حل برای غلبه بر ترس، مواجه شدن با آن است. با انجام کاری که شما را می‌ترساند و به دست آوردن حسِ خوبِ بعد از هر تجربه، می‌بینید که اعتماد به نفس‌تان فوران خواهد کرد! بنابراین از نقطه‌ی امن‌تان بیرون بیایید و با ترس‌های‌تان روبرو شوید.

۴. منتقد درونی‌تان را زیر سوال ببرید

برخی از نظراتِ به شدت تندی که در مورد خودمان داریم، ناشی از «ندای منتقد درونی‌مان» است. اگر عدم اعتماد به نفس آزارتان می‌دهد، ‌احتمالا منتقد درونی‌تان بیش از حد فعال شده‌است بنابراین بهتر است آن را زیر سوال ببرید. مثلا اگر مدام فکر می‌کنید که آدم شکست‌خورده‌ای هستید، از خودتان بپرسید چه دلیلی برای حمایت از این طرز فکر وجود دارد؟ در عین حال، بکوشید به خاطر گام‌های مثبتی که برمی‌دارید،‌ از خودتان تقدیر کنید.

۵. مقدمات پیروزی را آماده کنید

بسیاری از آدم‌ها دلسرد می‌شوند به این دلیل که اهداف بسیار دشواری را برای خودشان تعیین می‌کنند. درست این است که اهداف کوچکی را تعیین کنید که دستیابی به آنها برای‌تان آسان باشد. زمانی که در مسیر موفقیت‌های کوچک قرار دارید، احساس خوبی نسبت به خودتان خواهید داشت و برای پیروزی‌های بزرگ‌تر آماده خواهید شد.

۶. دیگران را کمک کنید

کمک کردن به دیگران غالبا سبب می‌شود که خودتان را فراموش کنید و به خاطر چیزهایی که دارید قدردان باشید. به علاوه، تواناییِ ایجاد تغییر در زندگی آدم‌های دیگر، احساس خوبی به شما خواهد داد. کمک کردن به دیگران غالبا سبب می‌شود که خودتان را فراموش کنید.

۷. از خودتان مراقبت کنید

اعتماد به نفس به ترکیبی از سلامت فیزیکی، روحی و اجتماعی بستگی دارد. وقتی به لحاظ فیزیکی خودتان را دوست ندارید، احساس خوبی هم در مورد خودتان نخواهید داشت. زمانی را برای ایجاد عادات مثبت در زمینه‌ی برنامه‌ی غذایی، خواب و ورزش اختصاص بدهید. با مراقبت درست و اصولی از خودتان، اعتماد به نفس‌تان را نیز تقویت خواهید کرد.

۸. مرزهای شخصی برای خودتان تعیین کنید

«نه» گفتن را یاد بگیرید. به دیگران یاد بدهید که به مرزهای شخصی شما احترام بگذارند. هرچه کنترل‌تان روی زندگی شخصی‌تان بیشتر باشد، اعتماد به نفس‌تان بالاتر خواهد رفت.

۹. ذهنیت‌تان را به سمت برابری تغییر بدهید

آدم‌هایی که اعتماد به نفس پایین دارند، دیگران را بهتر و شایسته‌تر از خودشان می‌دانند. به جای داشتن چنین ذهنیتی، خودتان را برابر با سایر آدم‌ها بدانید. هیچ‌کس بهتر و شایسته‌تر از شما نیست. ذهنیت‌تان را به سمت برابری تغییر بدهید و خیلی زود متوجه بهبود اعتماد به نفس‌تان خواهید شد.

سارا فیضی

14 عقرب 1398 / داده های ارسالی دو فضاپیمای وویجر شناخت بیشتری از ساختار منظومه شمسی به دست داده است. این دو فضاپیما ۴۲ سال بعد از پرتاب همچنان به فعالیت خود ادامه می دهند و مشغول اکتشاف در دوردست‌های همسایه‌های کیهانی ما هستند. دانشمندان با تحلیل داده های ارسالی این کاوشگرها شکل حباب بزرگ مغناطیسی برآمده از خورشید را مشخص کرده اند. فاصله هر یک از این دو کاوشگر از زمین اکنون بیش از ۱۶ میلیارد کیلومتر است. محققان یافته های خود را در شش مطالعه جداگانه در نشریه "نیچر استرونومی" منتشر کرده اند. اد استون دانشمند ارشد این پروژه که برای چهار دهه بر آن نظارت داشته می گوید: "ما هیچ تصور قابل سنجش خوبی از بزرگی حبابی که خورشید در اطراف خود ایجاد می کند - یا همان پلاسمای یونیزه ای که در همه جهات از خورشید دور می شود - نداشتیم." "مسلما نمی دانستیم که فضاپیما آنقدر عمر می کند که به لبه منظومه برسد و حباب را ترک کند تا وارد فضای میان ستاره ای شود." این پلاسما شامل ذرات باردار و گازی است که در دو طرف حباب مغناطیسی موسوم به هلیوسفر فضا را پر می کنند. اندازه گیری ها نشان می دهد که این دو کاوشگر کاملا همتا از هلیوسفر خارج و وارد فضای میان ستاره ها شده اند. وویجر ۱ در سال ۲۰۱۲ وارد این فضا شد و وویجر ۲ اواخر سال پیش از این مرز گذشت. هر دو آنها که در دو جهت مختلف حرکت می کنند جهشی در چگالی پلاسما را تجربه کردند. این نشان داد که کاوشگرها در حال عبور از یک محیط حاوی پلاسمای داغ با چگالی کمتر - که مشخصه بادهای خورشیدی است - وارد یک محیط حاوی پلاسمای فشرده و سرد می شوند، که دانشمندان فکر می کنند باید در فضای میان ستاره ای انتظارش را داشته باشند. پروفسور دان گرنت (Don Gurnett) از دانشگاه آیووا گفت: "ما شاهد بودیم که چگالی پلاسما در هیلوپاز جهش بزرگی کرد - یعنی در این سرحد کاملا متماز ۲۰ برابر شد. ما با وویجر ۱ شاهد جهش بزرگتری بودیم." این یافته ها حاکیست که هلیوسفر حداقل در دو نقطه ای که وویجرها از آن گذشتند متقارن است؛ دو نقطه ای که محققان می گویند تقریبا در فاصله یکسان از خورشید قرار دارند که نشانگر کروی بودن بخش جلویی حباب است. نتایج همچنین سرنخ هایی از ضخامت "هلیوشیت" به دست می دهد، جایی که بادهای خورشیدی در برابر بادهای مخالف از ذرات میان ستاره ای انباشته می شوند، پدیده ای که پروفسور گرنت به پارو شدن برف تشبیه می کند. با توجه به مدل هایی که از این حباب مغناطیسی تهیه شده بود، برخی تصور می کردند که وویجر ۲ زودتر وارد فضای میان ستاره‌ای خواهد شد. دان گرنت می گوید: "از نظر تاریخی تصور قدیمی ما دایر بر اینکه بادهای خورشیدی به تدریج با دور شدن از خورشید پراکنده می‌شوند درست نیست." "ما با وویجر ۲ - و قبلا با وویجر ۱ - نشان دادیم که که آن بیرون یک مرز مشخص وجود دارد. شگفت انگیز است که سیالاتی مثل پلاسما چطور حد و مرز تشکیل می دهند."

عقرب 1398 / گروهی شامل یازده هزار دانشمندان از اطراف جهان بر تحقیقاتی مهر تایید زده اند که می گوید زمین از نظر اقیمی با وضعیت اضطراری روبروست. این مطالعه که بر داده های جمع آوری شده در ۴۰ سال اخیر استوار است می گوید دولت ها در رسیدگی به این بحران کوتاهی کرده اند. این مطالعه می گوید بدون اعمال تغییرات عمیق و ماندگار، جهان با "رنج غیرقابل بیان انسانی" روبرو خواهد شد. محققان می گویند وظیفه اخلاقی آنها حکم می کند در مورد ابعاد این تهدید هشدار دهند. این مطالعه در روزی منتشر شد که داده های ماهواره ای نشان داد ماه پیش گرمترین اکتبر از زمان ثبت رکوردها بود. با این حال این گروه از محققان گفتند که محض اندازه گیری دمای سطح زمین برای درک خطرات واقعی گرمایش کافی نیست. نویسندگان این گزارش طیفی از داده ها که می گویند معرف "مجموعه ای از علائم حیاتی تغییرات اقلیمی در ۴۰ سال گذشته" را به صورت گرافیکی منتشر کرده اند. این نشانگرها شامل رشد جمعیت انسان و حیوانات، تولید سرانه گوشت، نابودی سطح جنگل ها در جهان و همچنین میزان مصرف سوخت های فسیلی می شود. در برخی زمینه ها پیشرفت هایی مشاهده شده است. برای نمونه، تولید انرژی های پاک به طور قابل توجهی رشد کرده است، به طوری که مصرف انرژی خورشیدی و بادی طی یک دهه ۳۷۳ درصد بالا رفته است، با این حال همچنان ۲۸ بار کوچکتر از میزان مصرف سوخت های فسیلی در سال ۲۰۱۸ بود. محققان می گویند که بیشتر این نشانه های حیاتی در جهت غلط حرکت می کنند و نشانه وضعیتی اضطراری در زمین هستند. دکتر توماس نیوسام از دانشگاه سیدنی گفت: "وضعیت اضطراری یعنی اینکه اگر اقدام نکنیم یا با کاهش تصاعد دی اکسید کربن، کاهش تولید دام، کاهش اختصاص زمین برای زراعت و کاهش مصرف سوخت های فسیلی، به تاثیر تغییرات اقلیمی واکنش نشان ندهیم، آثار آن احتمالا شدیدتر از آن خواهد بود که تاکنون تجربه کرده ایم." "این می تواند باعث شود بخش هایی از زمین غیرقابل سکونت شود." این مطالعه بسیاری از هشدارهایی که قبلا از جمله توسط "آی پی سی سی" صادر شده را منعکس می کند. نویسندگان مقاله تازه سعی می کنند یک تصویر گرافیکی روشن و ساده از طیف گسترده تر نشانگرهایی که می تواند جدی بودن این هشدارها و ناکافی بودن واکنش ما به آن را نزد افکار عمومی و دولت ها به کرسی بنشاند ارائه کنند. تفاوت این است که این گزارش نشان می دهد هرچند اوضاع ممکن است بد باشد، اما ناامیدکننده نیست. محققان شش ناحیه را به نمایش می گذارند که برای ایجاد تغییرات ملموس در آن باید فورا دست به کار شد. انرژی: سیاستمداران باید با اعمال مالیات کافی بر کربن باعث انصراف از مصرف سوخت های فسیلی شوند. سوبسید شرکت های تولیدکننده این سوخت ها باید قطع شود و روش های حفاظت گسترده از محیط زیست اجرا شود. آلاینده های کم دوام: اینها شامل متان، هیدروفلوروکربن ها و دوده می شود. محققان می گویند که محدود کردن اینها به طور بالقوه می تواند در کوتاه مدت روند گرمایش را طی چند دهه آینده ۵۰ درصد کاهش دهد. طبیعت: پایان دادن به صاف کردن نواحی طبیعی برای کشاورزی، قطع جنگل های گرمسیری، نابودی علفزارها و مانگروها (زیستگاه های آبرفتی درختان). همه اینها در جذب دی اکسید کربن هوا نقش دارند. مواد غذایی: محققان می گویند تغییرات عمده در رژیم غذایی برای روی آوردن به مصرف بیشتر گیاهان و کاهش محصولات حیوانی لازم است. کاستن از مواد زائد غذایی هم ضروری است. اقتصاد: روش های رایج اقتصادی که بر سوخت های کربنی تکیه دارد باید جایگزین شود و نگرش غالب در مورد رشد تولید ناخالص ملی و افزایش رفاه باید تغییر کند. جمعیت: جمعیت جهان که هر روز ۲۰۰ هزار نفر به آن اضافه می شود باید تثبیت شود. حدود یازدها هزار محقق از رشته های مختلف از ۱۵۳ کشور جهان این تحقیقات را تایید کرده اند. نویسندگان می گویند که از هیچ شخص خاصی درخواست نکرده اند آن را تایید کند و به این ترتیب بعضی از بزرگترین نام های مربوط به تحقیقات اقلیمی در آن غایب هستند. کلیه جزییات اینکه چه کسی این گزارش را تایید کرده در اینترنت در دسترس است. دکتر نیوسام گفت: "تصاعد گازهای کربنی درحال افزایش است، دما در حال افزایش است و ۴۰ سال است از این وضع خبر داریم و کاری نکرده ایم - لازم نیست کارشناس موشک باشید تا بدانید با مشکل روبرو هستیم."

11 عقرب 1398 / خوردن انار، از سرطان، بیماری های قلبی جلوگیری می کند. آنتونینا استارودوبوا، متخصص تغذیه، در وزارت بهداشت روسیه می گوید که انار برای پیشگیری از سرطان، بیماری قلبی کمک می کند. او افزود: استفاده منظم از انار به جلوگیری از سرطان، بیماری های قلبی و بیماری های خود ایمنی کمک می کند. بهتر است از انار تازه استفاده کنید، می توانید آن را جداگانه میل کنید یا به سالادها، غذاهای سبزیجات، گوشت و مرغ اضافه کنید. به باور او،  این میوه به دلیل داشتن خواص ضد التهابی، ادرارآور، قابض و ضد عفونی کننده مشهور است. انارها به دلیل دارا بودن مقدار قابل توجهی آهن ، ویتامین های گروه B  (B1, B2, B6) و C و همچنین اسیدهای پانتوتنیک و فولیک به طور فعال در کار سیستم عصبی مرکزی کمک می کنند. کارشناسان توصیه می کنند انار کاملاً تمیز و بدون نقص است. اگر لکه های زرد و قهوه ای روی انار وجود داشته باشد ، این ممکن است نشان دهنده وجود پوسیدگی در داخل باشد و بهتر است از چنین میوه ای خودداری کنید.

11 عقرب 1398 / سه شرکت اصلی درچین خدمات نسل پنجم شبکه ارتباطی ۵G را راه‌اندازی کرد و به افرادی که مایل به امتحان کردن این شبکه جدید پرسرعت هستند، خدمات ارائه می‌کنند. نسل پنجم شبکه تلفن همراه (۵G) هم‌اکنون جدیدترین نسل سیستم‌های ارتباطات سیار سلولی است که پس از نسل چهارم (۴G) فعلی ارائه شده‌ است. همچنان قیمت‌های (۵G) نیز نزدیک به آنچه قبلاً برای اتصالات ۴G اعمال شده است، می‌باشد. سه شرکت China Mobile ،China Unicom و China Telecom از حداقل ۱۸ دالر برای ۳۰ گیگابایت داده تا حدود ۸۵ دالر برای ۳۰۰ گیگابایت، خدمات ماهانه ارائه می‌دهند.  دولت گفته است که ۵۰ شهر در سطح این کشور از جمله پکن و شانگ‌های دارای اتصال ۵G هستند.  گفته می شود که پیش از راه‌اندازی شبکه ۵G حداقل ۹ میلیون نفر ثبت نام کرده بودند و پیش بینی می‌شود ۱۱۰ میلیون نفر تا پایان سال ۲۰۲۰ در چین از شبکه ۵G استفاده کنند. شبکه ۵G چین بیش از ۸۶،۰۰۰ دکل ۵G در حال کار دارد و تعداد بیشتری نیز باید قبل از پایان سال ایجاد شود، که ادعا می‌شود این امر آن را به بزرگ‌ترین شبکه تجاری ۵G در جهان تبدیل خواهد کرد. برای اینکه این تعداد را بهتر متوجه شوید بهتر است بدانید خدمات ۵G در شهر “موناکو”فرانسه فقط با ۲۳ دکل اداره می‌شود. راه‌اندازی شبکه ۵G زودتر از آنچه پیش‌بینی شده بود اتفاق افتاد، چراکه قرار بود طبق برنامه در اوایل سال ۲۰۲۰ انجام شود.  احتمالاً تنش‌های جنگ تجاری بین ایالات‌متحده آمریکا و چین و همچنین تحریم هواوی به پیشرفت راه‌اندازی این سرویس کمک کرده است.  شبکه ۵G چین برخلاف ایالات‌متحده که از موج میلی‌متری استفاده می‌کند، فناوری Sub-۶GHz را در سرویس خود به کار گرفته است. از اهداف نسل پنجم، افزایش سرعت انتقال داده تا ۲۰ گیگابایت بر ثانیه (یک گیگابایت بر ثانیه برای هر کاربر)، افزایش ظرفیت سرویس‌دهی به کاربران بیشتر در شبکه، کاهش تأخیر شبکه و بهینه‌گی بیشتر مصرف توان در تجهیزات شبکه و کاربر (مانند گوشی موبایل)، و نیز پشتیبانی از سرعت بیشتر کاربران در حال حرکت (مانند کاربر سوار بر خودرو در اتوبان و یا قطارهای سریع‌السیر) تعریف شده‌ است. همچنین، هدف عملیاتی دیگر این نسل، بهبود پشتیبانی از ارتباطات ماشین با ماشین، یعنی اینترنت اشیاء، با هزینه کمتر، مصرف باتری کمتر و تأخیر کمتر از نسل چهارم است.

10 عقرب 1398 / دانشمندان معلوم نموده که عین نشانه - موجودیت اختلال در عملکرد رگ های باریک خون در بیمار خطر ابتلا به بیماری های قلبی ریوی و همچنان امراض سرطانی را نشان می دهد. نتایج تحقیقات در مجله اروپایی پیشگیری از بیماری های قلبی و عروقی (European Journal of Preventive Cardiology) منتشر شده است. اختلال در فعالیت قشر داخلی رگ های کوچک خون – این برهم خوردن عملکرد طبیعی اندوتلیوم - لایه ای از سلول های است که رگ های خونی کوچک را از درون خود می پوشاند. در این حالت، عروق شکننده تر می شوند، و فعالیت آنها کاهش می یابد. علت ایجاد اختلال در عملکرد اندوتلیال ریز عروقی فشار بلند خون، مقدار بلند کلسترول، چاقی و دیابت است. تغییرات در شریان های کوچک بر رگ های کوچک قلب نیز تأثیر می نمایند که باعث اختلال در توانایی آنها در دوران جریان خون غنی از اکسیجن می شود. بنابراین اعتقاد بر این است که این عارضه در بیمار خطر ابتلا به بیماری های قلبی را افزایش می دهد. دانشمندان کلینیک مئیو (ایالات متحده) دریافتند که اختلال در عملکرد رگ های کوچک خون همچنین ممکن است نشانه اولیه سرطان باشد. اساس برای این تحلیل انتخاب 488 نفر تشکیل داد که 12 سال در کلینیک بیماری های قلبی عروقی تحت معالجه قرار داشتند. در 211 مورد در آنها، حداقل در شش سال گذشته، اختلال در عملکرد قشر داخلی رگ های باریک خون مشاهده شده بود. معلوم شد که خطر ابتلا به سرطان در بیماران مبتلا به اختلال در عملکرد قشر داخلی رگ های باریک خون به طور قابل توجهی بیشتر از کسانی است که رگهای آنها به طور عادی – مطابقاً 5،9 و 7،3% - فعالیت میکنند. این اعداد با درنظرداشت تصحیحات مربوط به سن، جنسیت، بیماری عروق شیریانی و سایر عوامل بدست آمده اند. امیر لرمن (Amir Lerman)، محقق اصلی این تحقیق، به نقل از اطلاعیه مطبوعاتی کلینیک مئیو، گفت:« اختلال در عملکرد قشر داخلی میکرو عروقی می تواند نشاندهنده مفید برای پیش بینی خطر ابتلا به سرطان باشد». قاعده تاً، عملکرد قشر داخلی رگ های کوچک خون حدود پنج سال زودتر از تشخیص سرطان ظاهر می شود. رابطه اختلال در فعالیت رگ های خون و سرطان در بین مردان و بیماران با عوامل تشدید کننده مانند فشار بلند خون، بیماری عروق شیریانی، سگرت کشیدن و چاقی بیشتر مشهود است.

7 عقرب 1398 / یک واکسین آزمایشی که برای جلوگیری از تبدیل شدن باکتریای نهفته (غیرفعال و خاموش) به باکترای فعال توبرکلوز انکشاف داده شده بود، ۵۰ درصدی موثر ثابت شد. این پیشرفت در جریان یک مطالعه سه ساله بزرگسالان در افریقا به دست آمده است. توبرکلوز یا سل،‌ همه ساله، سبب مرگ بیش از یک میلیون انسان می‌شود،‌ به ویژه در کشور های فقیر. یک سوم جمعیت جهان باکتریای را حمل می‌کند که سبب این مرض می‌شود. نتایج این واکسین امروز در جریان یک کنفرانس در هند گزارش و در ژورنال طبی نیو انگلند نیز چاپ شد. در حال حاضر، واکسین توبرکلوز وجود دارد اما این واکسین فقط به کودکان کم سن تطبیق می‌شود و قسماً از پیچیدگی های شدید جلوگیری می‌کند. پژوهشگران در تلاش انکشاف واکسینی استند که بتواند در بزرگسالان نیز کارا محسوب شود تا سرایت این مرض را مهار کند. واکسین آزمایشی به حدود ۳۶۰۰ نفر که همه بزرگسال بودند در کینیا، افریقای جنوبی و زامبیا تطبیق شد. همه این افراد توبرکلوز غیرفعال داشتند. در حدود نصف این افراد در فاصله یک ماه دو دوز واکسین دریافت کردند. از این میان ۱۳ نفر در یک گروه و ۲۶ نفر در گروه دیگر به توبرکلوز مبتلا شدند. داکتر پاولا فوجیواره،‌ مدیر علمی اتحادیه بین المللی در مقابل توبرکلوز و امراض ریوی گفت که نتایج تازه نشان می‌دهد که با مرور زمان واکسین موثریت خود را ثابت می‌سازد و جهان یک گام دیگر بسوی داشتن یک وسیله جلوگیری از فعال شدن باکتریای توبرکلوز نزدیک می‌شود. او افزود که پلان های دیگر برای پژوهش قطعی در راه است که کم از کم چندین سال دیگر را در بر خواهد گرفت. سازمان جهانی صحت،‌ سال گذشته زمانی که نتایج دوساله این واکسین اعلام شد،‌ آنرا یک دست آورد عمده توصیف کرده و مباحثی را برای چگونگی توسعه بیشتر آن راه اندازی کرده است. 

6 عقرب 1398 / دانشمندان سه نوشیدنی را نام بردند که مصرف منظم آنها میتواند طول عمر را زیاد کند و از بیماری های مزمن و مرگبار رهایی بخشد و بدین ترتیب کیقیت زندگی انسان را بهبود بخشد. در سرمقاله نشریه رای الیوم (انگلستان) گفته شده، پرهیزانه برای طول عمر و حفظ سلامتی طی سالیان دراز از اهمیت زیادی برخوردار است. معلوم شده که نوشیدنی های وجود دارند که چانس انسان را برای عمر دراز افزایش میدهند. امید به زندگی تا حد زیادی توسط عادت های روزانه افراد تعیین می شود. به طور خاص، پیروی از یک رژیم غذایی سالم و متعادل می تواند از عوارض مهلک مانند بیماری قلبی محافظت کند. به این ترتیب، سه نوشیدنی که عمر را طولانی می کنند:

شیر

شواهد علمی موجود نشان می دهد که نوشیدن شیر می تواند خطر ابتلا به بیماری های تهدید کننده زندگی را کاهش دهد. طبق مطالعات که توسط پوهنتون های لیدینگ، کاردیف و پوهنتون بریستول انجام شده، نوشیدن شیر می تواند احتمال مرگ ناشی از بیماری هایی قلبی مانند بیماری های شیریان قلب (CHD) – اختلال مطلق یا نسبی در تامین خون قشر وسطی قلب - و سکته مغزی را بین 15 تا 20 درصد کاهش دهد. در تحقیقات معلومات منتشر شده 324 اثر علمی در مورد استفاده از شیر و ارتباط آن با بیماری شیریان کرونر قلب، سکته مغزی و دیابت مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته است. اطلاعات مربوط به ارتباط بین مصرف شیر و سرطان براساس آخرین گزارش صندوق جهانی تحقیقات سرطان انجام شده است. سپس نتایج با میزان مرگ و میر فعلی از این بیماری ها مقایسه شده اند. پروفسور یان هیوینس از پوهنتون ریدینگ اظهار داشت:« اگرچه رشد و سلامت استخوان برای بدن اهمیت زیاد دارد، اما تأثیر مصرف لبنیات بر بیماریهای مزمن برای حفظ سلامتی و افزایش امید به طول زندگی اهمیت تعیین کننده دارد. تحقیقات ما این امر را ارزیابی کرد که آیا مصرف زیاد شیر برای سلامتی از نظر طول عمر مزیت ها میدهد یا خیر. ما مطمئن هستیم که می دهد».

 شربت طبیعی مالته

نوشیدن شربت مالته برای سلامتی بسیار مفید است، چون بدن را د در برابر بیماری های کشنده - بیماری های قلبی، سرطان و دیابت محافظت می کند. فواید آن برای سلامتی تا حدی به این دلیل است که شربت مالته سرشار از انتی اکسیدان ها است که سلولهای بدن را از رادیکالهای آزاد (مالیکول هایی که به اثر دود تنباکو و تشعشعات تشکیل میشوند که می تواند به بروز بیماریهای قلبی، سرطانی، و غیره مساعدت کنند) محافظت می کند. به اساس نتائیج تحقیقات 8 هفته ای، مشخص شد که نوشیدن 750 میلی لیتر شربت مالته در روز، میزان انتی اکسیدان های بدن را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد.

قهوه

به گفته محققین تحقیقات بزرگ که در مجله Annals of Medicine منتشر شده، نوشیدن قهوه به طول عمر کمک می کند. تحقیقات که در آن بیش از 215 هزار نفر شرکت کرده، نشان داد که نوشیدن قهوه می تواند خطر مرگ ناشی از بیماری های قلبی، سرطان، سکته مغزی، دیابت، بیماری تنفسی و بیماری کلیوی را کاهش دهد. مطالعات انجام شده در میان امریکایی های افریقایی تبار، جاپانیان امریکایی و اشخاص اسپانوی تبار نتایج بسیار خوبی داده است. افرادی که روزانه یک پیاله قهوه می نوشند، نسبت به افرادی که این کار نکرده، احتمال مرگ آنها 12 درصد کمتر بود. این رابطه برای کسانی که روزانه دو یا سه پیاله قهوه می نوشند قوی تر است - خطر مرگ در بین آنها 18% کاهش یافته است. محققان ادعا می کنند که قهوه حاوی مقدار زیادی انتی اکسیدان و ترکیبات فنولی است که نقش مهمی در جلوگیری از سرطان دارند.

5 عقرب 1398 / ادارۀ ملی تحقیقات فضایی ایالات متحده (ناسا) به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد تا سه سال دیگر یک روبات پیشرفته را برای کشف دخایر احتمالی آب در زیر سطح ماه، به این کره بفرستد. این طرح ناسا دو سال پیش از سفر دوبارۀ انسان به ماه – که قرار است در سال ۲۰۲۴ انجام شود – و با هدف تامین آب آشامیدنی فضانوردان و تامین سوخت سفینۀ فضایی، برنامه‌ریزی شده است. ناسا گفته است که روبات "وایپر" در دسمبر ۲۰۲۲ به قطب جنوب ماه خواهد رسید، جاییکه همیشه در سایه و تاریکی فرورفته و یخبندان است. این روبات شامل چهار قطعه ابزار پیشرفته برای نمونه‌برداری از سطح ماه است. مطالعات جدید وجود آب را در کرۀ ما نفی نکرده و حتا ممکن پنداشته است. دانشمندان می خواهند بفهمند که رسوبات یخ چطور در داخل حفره های روی ماه تشکیل شده است. هیچ کسی نمی‌داند که جدا کردن یخ در این قسمت مهتاب چقدر دشوار خواهد بود، زیرا ممکن یخ موجود در آن ساحه با خاک و سنگ آمیخته باشد. کارشناسان فضایی گفته اند که از آکسیجن این یخ‌بندان برای تنفس فضانوردان و از هایدروجن آن منحیث مواد سوخت انجن سفینه‌ها استفاده شده می‌تواند.

30 میزان 1398 / شبکه خبری امریکایی سی ان ان در همین اواخر گزارشی را در مورد بهترین نان های جهان به نشر رسانیده و بولانی افغانستان در میان نان‌های ۵۰ کشور،‌ یکی از بهترین نان‌ها در جهان عنوان شده است. با آنهم نزد افغان ها بولانی یک نوع نان نه بلکه غذا محسوب می شود. گزارشگر این شبکه خبری در مورد چگونگی طرز تهیه بولانی معلومات نداده اما از طعم خوش و لذیذ بودن بولانی توصیف و تمجید کرده است. این گزارش نان های محلی پنجاه کشور را براساس حروف الفبای نام کشورها ردیف بندی کرده است. در این فهرست، نان‌های کشورها از نقاط مختلف جهان به شکل مختصر به معرفی گرفته شده است. ویلیم روبیل٬ مورخ نان می گوید که تعریف مشخصی از نان وجود ندارد و نان نباید تعریفی داشته باشد. او می گوید هر تعریفی که فرهنگ شما از نان دارد٬ همان تعریف نان است. روبیل به این باور است که حتی مغاره نشینان٬ پیش از این که جوامع زراعتی شکل بگیرد٫ با استفاده غله های خودرو نان می پختند.